Bendrosios praktikos slaugytoja: 99 proc. pasveikimo priklauso nuo paties žmogaus

sveikata

Šį šeštadienį, birželio 18 d., Kauno verslo lyderių centre „Elipsė“ sukaupta patirtimi ir pasveikusiųjų nuo sunkių odos ligų istorijomis su kauniečiais dalinsis panevėžietė Aušra Vanagienė, radusi tobulą gyvenimo modelį – bendrosios praktikos slaugytojos žinias apjungusi su sveikatinimo produktų verslu ir sveiko gyvenimo būdo principų propagavimu.

 

„Kai žmogus patenka į ligoninę, vargu, ar jam begalima pagelbėti tik natūraliais, sveikatinamaisiais metodais. Gyvenimą ir visą veiklą reikia susidėlioti taip, kad didžiausias dėmesys būtų skiriamas profilaktikai – apie tai turi galvoti ir mūsų Vyriausybė bei sveikatos ministrai, nes profilaktika yra pigesnė negu gydymas. Problemai įsisenėjus, gydymas dažnai nebepajėgus duoti norimo rezultato, juolab kad gydant vieną organą, dažnai nukenčia kitas“, – sako vienoje Panevėžio ligoninių dirbanti moteris, kadaise joje patyrusi ir darbinę traumą.

 

Metai laiko su 50 proc. darbingumo, iš skausmo vos pakeliama ranka, vaikai, padedantys apsivilkti drabužius, ir jokių nuolaidų sunkiame slaugytojos darbe – tokia karti Aušros patirtis. Ji nereklamuoja, bet ir neslepia: tik gerdama alavijų produktus po metų vėl tapo visiškai sveika ir darbinga. „Džiaugiuosi tuo ir atsidžiaugti negaliu. Nesvarbu, kad nebegaunu tų keliasdešimties eurų pašalpos – juk užsidirbu kur kas daugiau!“ – mąsto kaip verslininkė, o ne kaip prašytoja.

 

Tiesa, moteris pabrėžia, kad tokie preparatai vis dėlto tėra maisto papildai – jie ne gydo, o tik sveikatina. Be to, labai didelę dalį mūsų savijautos ir sveikatos lemia tai, ką mes valgome, ką galvojame. „Besiskundžiantiems, esą ligoninėje juos nugydė, sakau: tik 1 proc. jūsų pasveikimo priklauso nuo personalo, likusieji 99 proc. – nuo jūsų pačių. Kokį nusiteikimą turėsi – tokia ir bus sveikata, ką į burną dėsi – tokį ir kūną turėsi“, – teigia ilgametė sveikatos sistemos darbuotoja.

 

Jauna, o nori tik išmokų

Pasak verslo ir sveikatingumo konsultacinį kabinetą Panevėžyje atidariusios Aušros, žmonės už padėtą atgauti sveikatą ateina ir padėkoti, ir iškoneveikti. Tiesa, koneveikiančiųjų – mažuma, ir tie patys daugiausia gyvena iš valstybės kišenės. Pagerėjus sveikatai, jiems apribojamos išmokos, ir tai sukelia nepatenkinimą. „Vietoj to, kad dalintųsi naujiena apie pagerėjusią sveikatą ir iš to dar gautų papildomų pajamų, jie renkasi kelią priekaištauti“, – stebisi pašnekovė ir prisimena labai skaudų atvejį, kai jauna, 28 metų mama sveikatino alavijų produktais cerebriniu paralyžiumi savo sergantį sūnelį.

 

Vaikas, buvęs kaip daržovė, po sveikatinamojo kurso pradėjo sukioti galvą, galėjo palinkčioti, todėl neįgalumo vertinimo komisija sumažino jam vadinamuosius specialiuosius poreikius – vietoje dviejų sanatorinių gydymų per metus paliko tik vieną. Jaunoji mama labai įsižeidė, kad dėl pagerėjusios vaiko sveikatos nebeteko pinigų.

 

 

Kad išliktų šeimos

50-metė moteris tvirtina: jai negaila investuoti pinigų į tai, kad galėtų pasidalinti savo žiniomis ir patirtimis su kuo daugiau žmonių, kad tik jie būtų sveikesni. Aušra pati susikūrė interneto tinklalapį, aktyviai dalinasi informacija apie sveikatą socialiniame tinkle. „Nuo to mums visiems lengviau, – įsitikinusi. – Ligoninėje labai pavargstu nuo kitų žmonių skausmo, ir jeigu ne sveikatinimo produktų verslas, turbūt jau nebūčiau ilgiau ištvėrusi tokio darbo.“

 

Vienas iš Aušros tikslų – išmokyti žmones Lietuvoje užsidirbti tiek, kad nereikėtų važiuoti ieškoti laimės į užsienius, dėl ko net išyra šeimos. Daugiau kaip 160-yje šalių veikiančios amerikiečių kompanijos, kuriai ji pati atstovauja, premijas, pasak jos, verčiau pasiimti gimtinėje. Be to, šis verslas – tai fantastiška galimybė susitikti su pozityviais žmonėmis, išmokti linksmintis be alkoholio (visos kompanijos šventės apsieina be jo) ir ne mažesnis džiaugsmas padėti kitam. Pasak Aušros, išbandyti savo jėgas versle ypač gerai esant vaiko priežiūros atostogose, nes mamos tarpusavyje šiaip ar taip kalba apie sveikatos bėdas ir dalijasi informacija, kas vienu ar kitu atveju padėjo.

 

Paklausta apie verslo privalumus, Aušra vardija ne tik uždarbį, laisvą darbo grafiką, dalykines keliones ir mokymus. Maloniausia, pasak ilgametės ligoninės darbuotojos, kai esi pastebima, skatinama, pagerbiama. To Aušra labai pasigenda savo įprastoje ligoninės aplinkoje, kur net ir už gerą darbą lieka neįvertinta: „Valdiškame darbe kitą sykį atiduodi daugiau, negu tau priklauso, bet tave vis tiek visokiais žodžiais iškoneveikia. Tada taip skaudu pasidaro. O mano versle šito nėra, todėl jaučiuosi visai kitokiu žmogumi“.

 

Planuose – sveikatinimo centras

„Jauskis geriau – atrodyk sveikiau, toks mano šūkis“, – užkrečiamai juokiasi Aušra ir žvalia gaida porina, kad įsitraukusi į savo verslo kūrimą, nusikratė visokios beprasmiškos veiklos: „Vyro neturiu, vaikai jau suaugę, į tuščius kavos gėrimus ir liežuvavimus neturiu kada leistis, nes mano laikas man yra pinigai. Darbe, jei tik turiu kiek laisvo laiko, užuot apkalbėjusi kaimynus ir pažįstamus, verčiau atsisėdu prie kompiuterio pasiieškoti rūpimos medžiagos, parašau savo svetainei kokį tekstą“.

 

Verslo ir sveikatingumo konsultacinio kabineto veiklą kituose miestuose ketinanti plėsti Aušra ne tik ieško bendraminčių ir kolegų, pas kuriuos atvykus būtų galima paskaityti paskaitų apie sveikatą ir pamokyti žmones užsidirbti, bet ir puoselėja retą svajonę.

 

„Labai myliu žirgus ir šunis. Teko būti paskaitoje, kur kalbėta, kad šie gyvūnai labai padeda vaikams, turintiems autizmo spektro sutrikimų. Todėl noriu savo versle pasiekti didesnį finansinį stabilumą suteikiančią kvalifikaciją, kad galėčiau įsteigti centrą, kuriame autizmo sutrikimų turintys vaikai galėtų bendrauti su žirgais ir šunimis. Tokie vaikai tikrai likimo nuskriausti, o mūsų visuomenė, deja, jiems negailestinga: jei tu ne toks kaip aš, tai esi niekas“, – realybę pasiryžusi keisti Aušra, į kurią žiūrint aišku: verslumui ir geriems darbams reikšmės neturi nei amžius, nei miesto dydis.

 

Birželio 18 d. 12–16 val. Aušra Vanagienė visus, turinčius virškinimo ar odos problemų, kviečia į Kauną, kur verslo lyderių centre „Elipsė“ vyks paskaita apie antioksidantus ir jų naudą sveikatai, žarnyno veiklą. Savo asmeninėmis istorijomis kaip pažabojo išplitusią žvynelinę, dalinsis jauni žmonės. Registruotis mob. tel. +370 615 32 848.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close