Kultūros viceministras Vokietijoje pristatė autoritarinių režimų keliamas informacines grėsmes

Kinijos ir Rusijos keliamos informacinės grėsmės Europai bei vadinamųjų interneto trolių veikimo mechanizmai – šias temas Garmiše-Partenkirchene (Vokietija) tarptautinei ekspertų bendruomenei pristatė kultūros viceministras dr. Viktoras Denisenko. Čia, George C. Marshallo Europos saugumo studijų centre, birželio 16–18 d. vyko Partnerystės vardan taikos Nekonvencinės karybos ir hibridinių grėsmių darbo grupės seminaras.
Renginio metu viceministras kalbėjo apie probleminius aspektus Lietuvos ir Kinijos santykiuose, ypatingą dėmesį skirdamas informacinių įtakų kontekstui. Pasak jo, Lietuvoje didelį susirūpinimą kelia autoritarinių valstybių bendradarbiavimas, siekiant didinti įtampą ir formuoti grėsmes Europai, o šiame kontekste ypač išsiskiria Kinijos ir Rusijos sąveika.
„Autoritarinės valstybės sugeba mokytis viena iš kitos. Rusija, turėdama tiek sovietinę patirtį, tiek pasimokiusi iš Pirmojo Čečėnijos karo, turi nemažą įdirbį informacinio kariavimo srityje. Čia, ko gero, yra vos ne vienintelė sfera, kurioje Kinija mokosi iš Rusijos“, – savo pranešime teigė viceministras.
Kultūros viceministras su seminaro dalyviais taip pat pasidalijo įžvalgomis apie internetinių trolių veikimo būdus bei potencialiai pasiekiamą rezultatą. Kaip vieną iš pavyzdžių jis pateikė „Vagnerio“ privačios karinės kompanijos įkūrėjo Jevgenijaus Prigožino vadinamąją „medijų imperiją“ („Interneto tyrimų agentūra“, medijų grupė „Patriot“). Šios „imperijos“ veikla plačiausiai pagarsėjo dėl bandymo informacinėmis manipuliacijomis paveikti 2016 metų JAV prezidento rinkimų procesą.
Daugiau informacijos: https://lrkm.lrv.lt/lt/naujienos/kulturos-viceministras-vokietijoje-pristate-autoritariniu-rezimu-keliamas-informacines-gresmes/
