Aplankyti garsiųjų kraštiečių kapai

DSCF4272

Jau tapo tradicija kiekvienais metais liepos 31 dieną aplankyti profesoriaus Jono Kazlausko kapą Vilniuje, Saulės kapinėse, uždegti atminimo žvakeles ant poeto Justino Marcinkevičiaus ir jo žmonos Genovaitės kapų Antakalnio kapinėse, taip pat ant Seimo nario Juozo Palionio kapo Nemajūnų kapinėse.

 

Į šią išvyką, kurią organizavo Birštono muziejaus darbuotojai, važiavo Prienų ir Birštono krašto žmonės.

Pirmiausia buvo aplankytas J. Kazlausko kapas, padėtos gėlės, uždegtos žvakės ir sukalbėtos maldos. Prie kapo atsiminimais pasidalijo buvusi J. Kazlausko studentė, dabar Vilniaus universiteto dėstytoja Regina Venskutė.

Antakalnio kapinėse ant Marcinkevičių kapų taip pat buvo uždegtos žvakės, padėtos gėlės, sukalbėtos maldos, o birštonietė Aldona Milda Valatkienė skaitė eiles.

Ta pačia proga išvykos dalyviai buvo gavę Vilniaus universiteto Baltistikos katedros kvietimą apsilankyti universitete, pavaikščioti po tas patalpas, kuriose mokėsi abu garbūs kraštiečiai Jonas Kazlauskas ir Justinas Marcinkevičius. Ekskursiją po universitetą surengė ir pabuvo gidu prof. J. Kazlausko premijos laureatas profesorius Bonifacijus Stundžia.

Grįždami iš sostinės išvykos dalyviai dar užsuko į Trakus ir apsilankė pilyje.

Nemajūnų kapinėse buvo pagerbtas Seimo nario J. Palionio atminimas.

DSCF4272

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close