Devintą kartą startavo projektas ,,Įkalinti mokykloje“

IMG_4795

Balbieriškio pagrindinėje mokykloje kovo 6–8 dienomis neskambėjo skambutis, tačiau mokykloje šurmuliavo gausus būrys moksleivių ir jų vadovų. Balbieriškiečiai į tradicinį, jau devintą kartą vykstantį projektą ,,Įkalinti mokykloje“, pakvietė savo bendraamžius iš Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos ir Kalvarijos gimnazijos.

 IMG_4795

Projekto tikslas – paskatinti socialiai pažeidžiamų grupių ir socialiai saugios aplinkos jaunuolių draugiškesnį, atviresnį bendravimą. Daugiausia dėmesio buvo skiriama vaikų aktyvumui bei kūrybingumui, derinant poilsį, sportinę, kūrybinę bei bendruomeninę pažintinę veiklą. Neformalios aplinkos sąlygomis taikant aktyvius ugdymo metodus projekto dalyviai buvo mokomi formuoti savo įvaizdį, užmegzti santykius su kitais žmonėmis, analizuoti ir spręsti konfliktus, dirbti komandoje ir lyderiauti, susidaryti savo įgūdžių ir pasiekimų bylą, nustatyti savo galimybių ribas.Geriau save pažinti mokiniams padėjo Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto Teisės filosofijos ir istorijos katedros asistentas, doktorantas Juozas Valčiukas, su miestelio ir mokyklos istorija supažindino Tolerancijos centro vadovas V. R. Sidaravičius, sportinėms varžyboms teisėjavo kūno kultūros mokytoja Danguolė Damijonaitytė, o snausti, nuobodžiauti ar liūdėti neleido mokyklų komandų vadovės socialinės pedagogės Asta ir Zita bei Kalvarijos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Arūnė. Pažintinę ekskursiją po Birštoną vedė NKRP specialistė (Prienų lankytojų centro administratorė) Loreta Šaltienė. Trys dienos prabėgo labai greitai.

Projekto rezultatai parodė, kad mokymosi bendradarbiaujant metodų taikymas turi didelę įtaką plėtojant asmenų gebėjimą bendrauti. Įsitikinome, kad bendra veikla skatina teigiamas bendravimo apraiškas: gebėjimą bendrauti, spręsti konfliktines situacijas, pastebėti teigiamus bei neigiamus bendraamžių bruožus bei adekvačiai juos vertinti. Projektas atskleidė, kad dirbdami grupėje asmenys patiria daug teigiamų emocijų: labiau pažįsta vienas kitą, ugdosi atsakomybę, skatina bendravimą ir bendradarbiavimą, atskleidžia kūrybiškumą, padeda kritiškai mąstyti ir analizuoti, skatina toleranciją kitiems, suteikia pasitikėjimo.

Projekto koordinatorė Reda Valančienė

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close